FORÆLDREMØDER
Der afholdes minimum to forældremøder i løbet af sæsonen.
Det første møde er et fælles møde for alle forældre i klubben, hvor bestyrelsen fortæller om planerne for den kommende sæson. Mødet afholdes i forbindelse med vores opstartsweekend for ungdomsafdelingen.
Det andet forældremøde afholdes på de enkelte hold, hvor trænerne fortæller om deres planer for sæsonen og om samarbejdet med jer forældre.
KONTINGENT
I HFH opkræves kontingent halvårligt. Det betyder, at du betaler dit barns kontingent i september og januar. Du vil få en påmindelse om betalingen via mail eller i jeres holdgruppe.
Se kontingenter for klubbens hold - her.
PÅSKECUP
Når dit barn er tilmeldt Påskecup, forpligter I jer som forældre til at være en del af det store frivilligkorps, der er med til at sikre en god afvikling af stævnet. Du vil modtage en mail eller se et opslag i jeres holdgruppe, hvor du kan melde dig på de vagter, der passer dig bedst.
Dilling vagter
Forældreudvalg - aktivitetsudvalg
TILSKUD
August
September
April
Maj
Aktiviteter for hele klubben og de enkelte hold.